Den nezávislosti: Nový útok

Roland Emmerich je znám jako průkopník katastrofických filmů a kromě snímku Den nezávislosti: Nový útok, stojí za zrodem stejnojmenného snímku z roku 1996. Zároveň je znám jako člověk, který do filmu přinesl zcela nový typ celosvětových katastrof, které ohrožují celé lidstvo bez výjimky. Není se proto čemu divit, že i tentokrát se děj filmu odehrává čtvrtého července, který se vepsal do dějin jako Den nezávislosti.

Všichni velmi dobře věděli, že se mimozemšťané a vetřelci jednou vrátí, ale že to bude takhle brzy? To opravdu nikdo netušil, nikdo v nic takového ani nedoufal. Lidé se během let snažili využít veškeré možné prostředky ke studiu získaných mimozemských technologií, ale jejich práce přinesla pramalé výsledky. Lidé se snažili pochopit myšlení vetřelců, ale vše nakonec nasvědčuje tomu, že roky usilovné práce a dřiny vlastně k ničemu nebyly.

Někteří se však z minulého boje poučili a jsou připraveni na to nejhorší. Otázkou však zůstává, jestli to bude stačit a jestli jsou připravovaná opatření k něčemu dobrá.

Den nezávislosti: Nový útok trailer:

Obrázky:


Podobné filmy