Delirium (2014)

Těžko říct, k čemu snímek přirovnat. Původně mělo Delirium vzniknout jako seriál, ale hned po pilotním díle ho televize Fox zastavila.

Pilot nebyl dobrý a z něj se vlastně stal jediný natočený film, který trvá 40 minut a obsahuje 346 stránek ve 40 minutách.

Předlohou mu byl bestseller od spisovatelky Lauren Oliver. Ta sepsala trilogii, která nese názvy Delirium, Pandemonium a Requien.

Celý příběh se odehrává na pozadí furutistické války mezi obyčejnými lidmi a vědci (vládou). Aby lidi nesužovaly zbytečné představy a touhy, které mnohdy nejsou naplněny, zrušili lásku. A to pomocí léčby.

Jakmile tedy teenager dovrší svých 18 let, jde na léčení, aby se zbavil tohoto citu a tím pádem vznikají mezi lidmi mezi sebou pouze rozumové vztahy, které nejsou ovládány nějakými city a vášněmi.

Hlavní hrdinka Lena, které ještě není 18 let se na toto léčení těší a vlastně se ho nemůže dočkat. Studuje na internátní škole a užívá si toho, co jí život zatím nabízí. Potká ale na internátu člověka, do kterého se velmi hluboce zamiluje a neví, zda se svého citu bude chtít vzdát. A stejně tak to cítí i její vyvolený.

Bohužel je jasné, že když někdo vloží celou knihu do 40 minut, bude děj velmi rychlý a divák si neužije z filmu téměř nic. Asi po prvních pěti společných větách ve filmu už vlastně hlavní hrdinové ví, že jsou zamilovaní a vyznávají si lásku.

 

Video:

Podobné filmy