Na návštevě u Spejbla a Hurvínka (TV seriál) (1972)

Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka je český loutkový televizní seriál, který navazuje na dlouho tradici těchto loutek z divadla a příběhů z audio nahrávek. Režisérkou tohoto třinácti dílného seriálu je Libuše Koutná. Své hlasy, již tradičně, hlavním hrdinům propůjčili Miloš Kirschner, Helena Štáchová, Miroslav Černý a Bohuslav Šulc.

Ve všech třinácti dílech „Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka“ se můžeme těšit na moudrého Taťuldu, který všechno zná a umí, ale jeho projekty se nikdy neobejdou bez svízelných komplikací a na jeho povedeného synka Hurvínka. Ten provádí různé klukoviny a realizuje vlastní střeštěné nápady, které mají podobný konec jako ty Taťuldovy, takže si nakonec nemají vlastně co vyčítat. Nás ale jejich zápolení ve společné domácnosti pobaví. Nemůžeme zapomenout ani na jejich kamarádky. Hurvínkovu vrstevnici Máničku, která má ve škole samé jedničky a bez odmlouvání poslouchá svou Bábinku. Bábinka je zase stará přítelkyně Taťuldy a proto všichni čtyři podnikají spoustu akcí spolu a vzájemně se podporují. V neposlední řadě je tu jejich věrný pes Žeryk, který vždy přištěká na pomoc.

Přesto, že příhody Spejbla a Hurvínka a jejich přátel jsou primárně určeny dětem, jistě pobaví a pohladí po duši i jejich rodiče. Snad i proto, že je seriál plný milého humoru a čistého přátelství.

Názvy jednotlivých epizod :
1. Skok do neznáma
2. Žerykovo cvičení
3. Zlatý dřevák
4. Žerykovi k narozeninám
5. Mikuláš
6. Příliš Štědrý večer
7. Co je to halekačka
8. Zemětřesení
9. Si pořádně zařádit aneb není nad duet
10. Udobření
11. Spejblovi k narozeninám
12. Hurvínek zas jednou šaškuje
13. Vysvědčení

Podobné filmy