Kráska a zvíře (2014)

Bylo nebylo, jednoho dne jeden bohatý kupec přišel při ošklivé bouři na moři o celý svůj majetek. A tak jeho celá rodina se tím pádem ocitla na pokraji krachu. Až jednoho dne konečně přišlo vysvobození a tento kupec pět peníze vydělal. A tak se vracel z trhu, když v tom zabloudil v lese. Jak lesem kráčel sem a tam, ocitl se na kraji jednoho starého hradu. V noci a sám. Vešel tedy dovnitř a domáhal se pomoci s hledáním na cestu. Když v tom spatřil něco, o čem se mu ani nikdy nezdálo. Obrovské poklady, hory zlata a drahých kovů. Neváhal tedy ani chvíli a pokladu se zmocnil. V tom si ale vzpomněl, že své nejmladší dceři slíbil, že až se z cest vrátí, přinese jí domů hezkou růži místo drahých kovů.

A tak jak vycházel z hlavní brány hradu, jedné růže se zmocnil. V tu chvíli se nad ním objevil pán hradu, aby mu prozradil, že poklady mu dává i s růží, ale za tu růži chce kupcův život. Že si jednou pro něj přijde.

A tak přijde kupec celý nešťastný domů, aby dcerám prozradil, co se stalo.

V tom se nejmladší z dcer, která si růži přála, posadí na koně a nechá se k hradu dovézt, aby položila svůj život za otcův.

 

Video:

Obrázky:


Podobné filmy