Zde na zemi (2012)

Francouzské válečné drama nás zavede do roku 1943, kdy je Francie okupována německými vojáky. Ti, co přežijí, ale jsou zraněni pak putují do válečných táborů, kde pracuje jako zdravotní sestra a pečovatelka jeptiška Luce. Konkrétně se děj odehrává v městečku Périgord. Do tohoto tábora přijede konat dobro a přinést morální podporu i tamní kněz jménem Martial, který nastoupí vojenskou službu, aby i on sám mohl pomáhat zraněným ve válce. V tuto chvíli se ale jeptišce Luce změní dosavadní život vzhůru nohama. Do tohoto kněze se platonicky zamiluje. Martial začne ve válce velmi pochybovat o Boží milosti a dobrotě a začne o své vlastní víře v Boha velice pochybovat. Jakmile Luca zjistí, že ji pozemský život neduchovního láká mnohem více, než její dosavadní život, opustí tamní klášter a svou vlastní komunitu, aby se Martialovi mohla se svou neskonalou vášní k němu svěřit.

Otázkou však zůstává, jestli i on je ochoten změnit svůj život a oddávat se pozemské lásce více než lásce k Bohu. I sama Luca tuto otázku ještě vyřešenou nemá.

Ve francouzském snímku režiséra Jeana-Pierra Denise zazářily herecké francouzské hvězdy jako jsou Céline Sallette, Eric Caravaca a nebo Jacques Spiesser.

 

Video:

Obrázky:


Podobné filmy