Omar (2013)

Příběh až velice nápadně připomíná klasického Shakespeara a jeho Romea a Julii. Jedná se  o mladého pekaře Omara, který se bláznivě a velice vášnivě zamiluje do dívky Nadji, která stejně tak jako on žije v Palestině, nicméně jejich vzájemné lásce není vůbec přáno. A to z toho důvodu, že Palestina je rozdělena na dvě části, na palestinskou stranu a Izraelskou, a to velice vysokou zdí, kterou denně přelézají muži ať už za prací, nebo za láskou, či rodinnou. Tato zeď je ale střežena místní vojenskou policií, která nelítostně zastřelí každého, kdo by tuto zeď chtěl byť je přelézt.

A tak se Omar vydává každý den za Nadjou, aby spolu mohli strávit pár nerušených chvil. Jednoho dne po atentátu na jednoho Izraelského vojáka padne do zajetí a brzy začne čelit velice bolestivé volbě. Buď ho nechají žít s jeho láskou a bude donášet na své kamarády a blízké, kteří stejně tak jako on se snaží přelézt hranice a nebo ho zastřelí. Omar tedy kývne.

Omar a jeho duše se tímto ocitá přesně na dvě půlky stejně tak jako krajina ve které žije. Všechno to, co ale dělá, dělá pro záchranu jeho vztahu s krásnou dívkou.

 

Video:

Obrázky:


Podobné filmy