Láska, soudruhu (2013)

Roku 2013 v českých luzích a hájích nevznikaly jen komedie a dramata, ale vnikaly například i snímky, které nás vrátily do doby komunismu a socialismu, jako například Fair Play a jiné. I tento snímek se tedy bude odvíjet v sobě, kdy svazem vládla Studená válka a kdy všichni, kdo by měli možnost vycestovat za hranice, byli velmi pečlivě hlídáni.

Film se odehrává na pozadí Československa, které bylo řízeno z Moskvy, ale také i na pozadí Helsinek. A jak víte, Finsko bylo kapitalistické, byť leží jen tak blízko Petrohradu. A v čem tedy spočívá základní zápletka?

Elsa je postarší dáma v nejlepších letech, která vlastní v Helsinkách obchod s klobouky. Před dvaceti lety ztratila svého druha, o kterém si myslela, že je mrtvý. Jednoho dne ale ale Jan z Československa vstoupí do jejího obchodu a jí se v ten moment obrátí život vzhůru nohama. Jan je zde na povolení s družinou jazzových zpěváků, aby reprezentovali svou vlast na sedmidenním festivalu. Jakmile se ale tito dva lidé opět uvidí, je jasné, že to budou chtít znovu dát spolu dohromady. Dělí je ale politické přesvědčení. Elsa se nechce stát občanskou socialistické republiky a Jan emigrovat také nechce. Jak to tito dva lidé vyřeší, na to se podívejte právě v tomto snímku.

V hlavních rolích: Kati Outinen, Miroslav Etzler,Laura Birn a Kryštof Hádek.

Video:

Obrázky:


Podobné filmy