Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Ať si říká kdo chce co che, tak v době komunismu vznikaly opravdu dobré a kvalitní československé komedie, které nezestárly a je jen málo lidí, kteří se na ně netěší znovu v televizi. A mezi ně právě patří i tento snímek, ve kterém excelovali Libuše Šafránková a Jaromír Hanzlík. A o čem že tedy je snímek, který zrežíroval Václav Vorlíček?

V Praze na Vltavě žije jedna vodnická rodina. A tato rodina je poměrně bohatá, vlastní totiž hodně dušiček. Vodnická milostpaní a její manžel mají dceru, která by se nejraději vdala někam do ciziny a randí s jedním vodnickým ženáčem. K tomu v této rodině žije i rodina milostpaní, která jim slouží a kteří mají neteř. A tato neteř se jednoho dne zamiluje do místního právníka, kterého zachrání před utonutím. To ale netuší, že tento právník měl být jejím pánem utopen kvůli tomu, že pracuje na městě v úřadě a že chtěl rodinu vystěhovat do suchého bydlení k topení.

A tak tedy mladá dívka chtě nechtě musí spolupracovat na tom, aby její lásku utopili, protože rodina je přece důležitější, jak láska jejího života. A nebo ne?

Ve snímku si zahráli herci Míla Myslíková, která nahradila Helenu Růžičkovou z politických důvodů, také František Filipovský, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík a Stella Zázvorková.

 

Video:

Obrázky:


Podobné filmy