Učitelka

Nový film režiséra Jana Hřebejka byl natočen podle skutečných událostí a dává nahlédnout do školského prostředí trošku jinýma očima. Do školy přišla nová učitelka, která vypadá na první pohled velmi vlídně, empaticky a už na první dojem budí dojem důvěry a to jak v žácích, tak z počátku v jejich rodičích. Posléze se však ukáže, že učitelka dokáže za pomoci žáků a jejich sladké nevědomosti manipulovat právě s rodiči a to jak za účelem milostného poměru, tak i osobního obohacení.

Většina rodičů plní veškerá přání učitelky, protože mají pocit, že při nesplnění by zajistili svým dětem špatný prospěch. Rodiče dětí tak učitelce poskytují nejen služby různého a velmi rozličného charakteru, ale přichází řada i na různé dárky nebo menší pozornosti, protože učitelku si zatím rozhodně nikdo, kvůli svým dětem, nehodlá znepřátelit nebo postavit proti sobě.

Přeci jen se jedná o člověka, který drží v ruce vzdělání a částečně tak i velkou část budoucnosti dětí. Jen tři rodiny se rozhodnou vyhrocenou situaci řešit a to rovnou s ředitelkou školy na jedné z třídních schůzek.

Učitelka trailer:

Obrázky:


Podobné filmy