Tohle je náš svět

Ve filmu Tohle je náš svět byl postaven do hlavní role otce šesti dětí Viggo Mortensen, který se, dle kritiků, pro tuto roli narodil. Film vypráví příběh jedné rodiny, kde je hlavou a velitelem právě otec, který se rozhodne jít proti všem zajetým pravidlům a své děti začne, ze začátku společně se svou manželkou, vychovávat po svém a dle vlastního uvážení. Otázkou je, zda jeho vlastní uvážení a plány jsou také ve společnosti považovány za ty nejlepší.

Šest dětí je vychováváno v hlubokých lesích a daleko od moderní civilizace svým otcem, který se snaží děti udržet od normálního světa, který každý z nás velmi dobře zná. Myslí si, že svět tam venku není to pravé pro něj a tím pádem ani pro jeho děti. Život dětí denně připomíná takový letní tábor, jejich život je plný zábavy a plánů, které jim jejich otec každý den připravuje. Děti nechodí do školy, protože jejich otec si myslí, že to není potřeba.

Tohle je přece skutečný život, který tak jako tak může člověka zcela naplňovat. Vše ale končí zprávou o matce dětí, která trpí vážnou chorobou a dětem i otci se rázem začne od kořenů měnit jejich vlastní vybudovaný svět.

Tohle je náš svět trailer:

Obrázky:


Podobné filmy