Borgia (TV seriál) (2011)

Borgia je nový historický dramatický televizní seriál, který vznikl v roce 2011 v široké evropské koprodukci Francie, Německa i České republiky. Na režii tohoto dvanáctidílného projektu se podíleli režiséři Oliver Hirschbiegel, Metin Hüseyin, Christoph Schrewe a Dearbhla Walsh. V hlavních rolích pak můžeme vidět, pro nás ne příliš známé, herce a herečky jako John Doman, Isolda Dychauk, Art Malik, Diarmuid Noyes, Mark Ryder, Marta Gastini, Assumpta Serna, Christian McKay a mnoho dalších.

Hlavní postavou je Rodrigo Borgia, který usedá na papežský stolec. Tento muž vyniká svým bohatstvím, bezohledností a touhou po moci. Veškeré křesťanské zásady jsou mu cizí a ani jako hlava církve neopouští svůj způsob života plný intrik, odstraňování nepřátel i chtíče. Je to možné i vzhledem k době velkých společenských změn, kdy vrcholí osvícentsví v osobnost jako je Michelangelo nebo Da Vinci a zároveň si nikdo nemůže být jist svým postavením ani životem pod vládou Machiavelliho.

Borgia přináší relativně věrný obraz doby s historickými reáliemi, které podává atraktivní formou osobních dramat a příběhů prostoupených všudypřítomnými intrikami, násilím a sexualitou. Můžeme se tak těšit a propracovanou kostýmní podívanou, která má sice slabší a poněkud zmatenější začátek, ale kdo vytrvá, bude pozitivně překvapen.

 

Podobné filmy

  • (žádné)