Kokain (2001)

Kokain je životopisné drama s kriminální zápletkou o životní dráze a „obchodní“ kariéře jednoho z největších prodejců drog v Americe v 70. letech Georga Junga. Tento americký snímek natočil v roce 2001 režisér Ted Demme. V hlavních rolích můžeme vidět vynikajícího Johnnyho Deppa a Penélope Cruz. Na dalších postech se pak objeví herci a herečky jako je Franka Potente, Rachel Griffiths, Paul Reubens, Jordi Mollà, Cliff Curtis, nebo Miguel Sandoval.

Film sleduje život reálné postavy Georga Junga, který se narodil jako průměrný Američan prostému, ale poctivému stavebnímu dělníkovi, stal se hvězdou školního fotbalového týmu a v 60. letech se poprvé setkal drogami v podobě marihuany na plážích v Kalifornii. Díky prodeji marihuany si mohl konečně dopřát to, co dříve ne. Později se ale setkal s náboráři pašeráků kokainu z kolumbijského Medellínu a dostal se vyššího drogového světa. George se z pouhého malého článku postupně propracovával výše a výše, aby pak mohl ale o to hlouběji dopadnout…

Kokain s určitou nadsázkou a nadhledem ukazuje, jak se původně normální „kluk“ stane díky svému odhodlání, cílevědomosti, nadšení a touze boháčem a díky podobným vlastnostem je sražena za chvíli zase zpět na úplné dno. Přitom nechybí ani nutný rozměr osudové lásky a to vše v podání opravdu skvělé dvojice Penélope Cruz a Johnnyho Deppa.

Podobné filmy